top of page
  • טאל לוי כהן

כאבים ומחושים בגוף ומשמעותם בנפש


ארט: בת-חן הוורדי וקשי, צילום: מאיה ימיני

ה-כ-ו-ל זה נפשי!!!!!

כל כאב או תחושה או משהו שקורה לגוף הפיזי שלנו, מקורו בתהליכים נפשיים-מחשבתיים.

כן, גם אם אכלנו משהו לא טוב וקיבלנו הרעלת קיבה כי לא שמנו לב או כי לא הקפדנו או לא ידענו, זה קרה כי היינו צריכים להבין משהו על עצמנו או שהיינו צריכים פשוט קצת לנוח או שהיינו צריכים תשומת לב מהסובבים אותנו, או לשים את תשומת ליבנו על משהו בחיים, ועוד כל מיני תהליכים נפשיים אחרים.

סיפרתי כבר שאצלי, בכל פעם שאני עוברת תקופה של שינוי בחיים, שמשהו חדש קורה ואני לא נותנת לו ביטוי - מתחילים אצלי קשקשים בראש. לא משנה כמה תשימו שמפו "נגד קשקשים" (והם במרכאות כפולות כי הבנתי שהם רק מייצרים אצלי עוד מהתופעה) זה לא יעזור..

ברגע שנבין שעובר עלינו משהו, מתחדש אצלנו משהו, זה יירגע.

עצם הידיעה היא הפתח לשינוי.

בנוסף, במהלך כל חיי, היתה לי שלפוחית שהתפתחה בכל כמה חודשים באחת האצבעות ברגליים משום שאצבע אחת היתה דורכת על השנייה... - ברור ההקשר הנפשי? - דרכתי על עצמי!

ילד עם בעיית דלקת בעיניים - אינו רוצה לראות את המציאות שמתרחשת בבית... הברך כואבת? - האם האגו נפגע איכשהו? האזניים כואבות? מה את לא רוצה לשמוע?

יש תקופות שפתאום קורות המון תאונות קטנות או גדולות -

זה סימן שאתם/ן יצאתם/ן מהדרך הנכונה לכם/ן.

לכל תסמין פיזי יש מקור נפשי!!

מסבך לך את העניינים? לי נראה שזה דווקא מפשט. יש סיבה לכל דבר ואפשר לטפל בה על-ידי ניקוי של הנפש, שזה הרבה יותר כיף ומשחרר מאשר ניתוח כירורגי או תרופה נגד תופעה כרונית..

מה שכדאי לעשות הוא ללטף את הנפש ולהרגיע את הראש.

לומר לעצמך מילים טובות ומרגיעות -

שהכול בסדר ויהיה טוב..!

מה אומרות/ים?

דברו אל עצמכן/ם באופן חיובי,

או קיראו משהו כזה, או פגשו אדם/אישה שיחזקו.

ושיהיה שבוע טוב ומלא בבריאות, ידע - טכניקה, יכולת ואהבה!!!

E-v-e-r-y-t-h-i-n-g is emotional! Any pain or sensation or something that happens to our physical body comes from emotional-mental processes. Yes, even if we ate something that was not good and gave us food poisoning because we didn't notice or weren't careful or didn't know - it happened because we had to understand something about ourselves or we just needed a little rest or we needed attention from those around us, or needed to put our mind on something important. Every time I go through a period of change in my life, when something new happens and I do not give it expression, I begin to have scales in my head. No matter how much you put on "anti-dandruff" shampoo (and they're in double quotation marks because I discovered they're just making me more of the phenomenon) it will not help .. Once we understand that something is happening to us, something is renewed in us, it will calm down. Knowledge is the doorway for change. In addition, throughout my life, I had a bladder that developed every few months in one of my toes because one finger would step on the other... - You get the emotional connection? - I stepped on myself! A child with an eye inflammation - does not want to see the reality happening at home ... Knee problems? - Is your ego hurt? Ears? - What do not you want to hear? Every physical symptom has a psychological source !! To me it simplifies life! There is a reason for everything and it can be treated by cleansing the mind, which is much more fun and liberating than surgical surgery or a medicine for a chronic phenomenon.

What I recommend to do is stroke the mind and soothe your head.

To say to yourself good and reassuring words -Everything is fine and will be good.

What do you think about it?

Talk to yourself positively, or read something strengthening,

Or meet someone to get stronger.

Have a good week, full of health, knowledge - Technique, Ability and Love!!!

#TalLevyCohen #טאללויכהן #גוף #נפש #טיפולבתנועה #תרפיהבתנועה #dancetherapy #body #soul

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מחסומים רגשיים מחסומים רגשיים יכולים להיות מכשולים שמונעים מאיתנו לחוות את הרגשות שלנו במלואם ולהתחבר לאחרים. מחסומים אלו עשויים להיות תוצאה של טראומה בעבר, התניות חברתיות או אמונות שליליות לגבי עצמנו

bottom of page